Foto – kronika wydarzeń

 Parafia pw. Św. Józefa Opiekuna Zbawiciela została powołana dekretem biskupa legnickiego Tadeusza Rybaka 20 marca 1994 r. 


Pierwsza Mszę św., miała miejsce w dniu erygowania parafii – 20 marca 1994 o godz.10. Uroczystości przewodniczył ks. Biskup Tadeusz Rybak a ks. Kanclerz Kurii Legnickiej odczytał dekret erygujący parafię i powołanie na Proboszcza  ks. Andrzeja Tracza.

Sam budynek kościoła i jego otoczenie w niczym nie przypominało obecnego stanu (brak okien, przylegające pomieszczenia magazynowe, które później wyburzono, w środku drewniane krzesełka kinowe, brak instalacji). Już w lutym rozpoczęły się prace porządkowe. Najważniejsze remonty wykonane od 1994 r. : doprowadzenie wody, instalacja elektryczna i nagłaśniająca, wybito otwory na okna, budowa balkonu, wyburzenie pomieszczeń bezpośrednio przylegające do kościoła, które dotychczas pełniły funkcję magazynów, budowa drogi wokół kościoła, budowie wieży przykościelnej, remont wewnątrz budynku świetlicy, gdzie powstawało miejsce przeznaczone na spotkania młodzieży z Duszpasterstwa Akademickiego „Ikona”, oraz inne ważne dla życia duchowego wydarzenia – katechezy, warsztaty muzyczne, ikonograficzne, spotkania rady parafialnej. Pomieszczenia Cafe DAchówka (bo tak nazwano świetlicę) obejmują salę z kominkiem, miejsce, które przeznaczone na galerię ikon.

W Parafii cyklicznie mają miejsce wydarzenia, które w istotny sposób oddziaływują na rozwój naszej duchowości i budowanie relacji wspólnotowych. Do nich niewątpliwie należą : odbywajace się corocznie od 2007 r. warsztaty muzyczne przygotowujące nas do uroczystego odchodzenia Triduum Paschalnego (prowadzone przez krakowskich muzyków Huberta Kowalskiego i Pawła Bębenka), pielgrzymki parafialne (byliśmy m.in. we Włoszech, w Wilnie, w Krakowie i Wadowicach), coroczne festyny parafialne, które stanowią okazję nie tylko  do zebrania funduszy na poprawę wyglądu świątyni ale też dostarczają wyśmienitej zabawy dla wszystkich właścicieli czworonogów (chodzi o wystawę psów o Puchar Proboszcza;-))

Comments are closed.