Jasna Góra

14 września 2013 r. w święto Podwyższenia Krzyża Świętego wyruszyliśmy na jednodniową pielgrzymkę do miejsca bliskiego każdemu Polakowi – na Jasną Górę. Oprócz intencji indywidualnych, wieźliśmy do Jasnogórskiej Pani Królowej Polski również tę wspólną intencję – modlitwę za naszą Parafię, za osoby chorujące, którym ciężko jest pielgrzymować w jakikolwiek sposób, a także na naszą Ojczyznę.
Na początku podróży były wspólne Godzinki i Jutrznia oraz wyjaśnienie znaczenia święta Podwyższenia Krzyża Świętego. W drodze towarzyszył nam również św. O. Pio – za sprawą filmu biograficznego o nim. O godz. 11 – wspólnie z tłumami pielgrzymów z całej Polski – przeżyliśmy Eucharystię  w Kaplicy Matki Bożej. Na tych, którzy po raz pierwszy przybyli na Jasną Górę, właśnie ta ilość pielgrzymów, trudności z dostaniem się blisko ikony Matki Bożej, czy mała swoboda ruchów w Kaplicy i długie kolejki wchodzących i wychodzących, były największym zaskoczeniem.
Po Mszy św. odbyliśmy Drogę Krzyżową na Jasnogórskich Wałach, którą poprowadził ksiądz Jan. Było to bardzo głębokie przeżycie, towarzyszenie Jezusowi w drodze na Golgotę, wzbogacone rozważaniami i możliwością głośnego wypowiedzenia własnej modlitwy.
W czasie wolnym każdy mógł dodatkowo, indywidualnie odwiedzić inne miejsca Sanktuarium – Skarbiec, Bazylikę, wystawy.
Dzieląc się w drodze powrotnej swoimi wrażeniami z tej pielgrzymki, można powiedzieć o dużym bogactwie przeżyć. Jedni doświadczyli spotkania z Bogiem w momencie spoglądania na ikonę Matki Boskiej Częstochowskiej, inni w momencie usłyszenia dzwonów i melodii, które co jakiś czas są wygrywane z jasnogórskiej wieży, a jeszcze inni podczas Drogi Krzyżowej. Ci, co byli po raz pierwszy zdecydowanie postanowili, że to nie była ich ostatnia pielgrzymka do tego miejsca a z pewnością wszyscy wrócili z ogromną nadzieją, że każda modlitwa zawieziona przed tron Jasnogórskiej Madonny zostanie wysłuchana.

Comments are closed.